Sosyal Medya Takipçi Nasıl Arttırılır?

Sosyal Medya Takipçi Nasıl Arttırılır?

Sosyal medyayı kullanarak birçok insana ulaşabilir, kendinize takipçi kitleleri oluşturabilirsiniz.

Editor: Haber Merkezi
12 Mayıs 2020 - 15:46

Günümüzde artık her geçen gün daha da gelişen teknoloji sayesinde internete erişim oldukça kolaylaşmış ve internet dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdadır.

 Gelişen bu teknolojilerle birlikte sosyal medya daha da yaygınlaşmaya başladı. Sosyal medya kullananların sayısı her geçen gün artarken dünya üzerinde en az 3 milyar kişi sosyal medya kullanıyor. Sosyal medyayı kullanarak birçok insana ulaşabilir, kendinize takipçi kitleleri oluşturabilirsiniz.

  Sosyal Medyanın İşletmelere Etkisi

 İşletme sahipleri sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak ürünlerini ilgili kişilere kolayca ulaştırabilir ve müşteri kitlelerini arttırabilir. Peki, bu nasıl olacak?

 Takipçi Nasıl Arttırılır?

Hesabın reklamını yapmak

GT (geri takip)

SFS (karşılıklı profil paylaşımı)

İstek gönderme

Hesapta aktiflik

Hikâye etkinliklerini etkili kullanmak

​​​​​​gibi yöntemlerle takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

 Instagram Sponsorlu Reklam Vermek

 Instagram'da direk olarak bir gönderi veya hikâyenin reklamını yapın. Bunun için hesabınızı içerik üretici veya işletme sayfası olarak değiştirmeniz gerekir. Daha sonra profilinizde tanıtımlar kısmı açılacaktır ve tanıtımlardan Instagram'a belirlediğiniz ölçülerde reklam oluşturup ödeme yaparak reklam verebilirsiniz. Aynı zamanda gönderinin üzerinde de tanıtım yap çıkacaktır oradan da reklam verebilirsiniz. Bu reklamlar sizin belirlediğiniz kitlelere ulaştırılır.

 ​​​Veya takipçisi yüksek sayfalarla irtibata geçip reklam talep edebilirsiniz.

 GT (Geri Takip)

 ​Takipçilerinizi çoğaltmak için bir diğer yöntem ise takipçilerinizi takip etmektir. Kişilere istek gönderin ve bir süre takip edin. Geri dönüş yaptığınızı görenler hesabınızı takip etme eğilimi gösterirler.

 SFS (Karşılıklı Profil Paylaşımı)

 Hesabınızın takipçi kitlesini arttırabilmek için benzer hesaplarla anlaşıp karşılıklı profil paylaşımları yapabilirsiniz. Hikâyelerinizde birbirinizi etiketleyerek reklam yapmanız yeterli olacaktır. Böylece iki hesap da birbirinin takipçilerine tanıtılır. Bu şekilde de takipçi kazanabilirsiniz.

 ​​​​​​İstek Gönderme

 Bu yöntem de GT ye benzerdir fakat geri takip yaptığınız zaman bir süre sonra yine takipçilerinizi takipten çıkmanız gerekecektir. Bunun yerine hesaplara istek göndererek kişilere ulaşabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey elinizden geldiğince gizli hesaplara istek atmaktır. Çünkü gizli hesap sahibi kişiler gelen isteklere daha çok dikkat ederler ve fark edilme ihtimali yükselir. Açık hesap sahipleri buna fazla dikkat etmeyebilir ve zaman kaybı yaşarsınız. Ayrıca bu yöntemde Instagram açıklama kısmına durumu açıklayacak kısa bir cümle yazmanız işinizi kolaylaştıracaktır. "İstekler sayfamıza davet amaçlıdır." benzeri bir cümleye yer verirseniz attığınız istekleri kabul eden hesaplar olursa siz onlardan takipten çıkıldığı zaman davet amaçlı istek atıldığı zaten daha önce açıklama kısmında belirtildiği için fazla bir tepki alma olasılığınız düşer.

 Hesapta Aktiflik

 Hesabınızı aktif bir şekilde kullanırsanız erişiminiz artar ve takipçileriniz daha çok artar. Aktif olmamanız durumunda tam tersine takipçi kaybetmek durumunda kalabilirsiniz.

 Hikâye Etkinlikleri Kullanımı

 Instagram'da hikâyeleri etkili bir şekilde kullanarak takipçilerinizin ve hesabınızı ziyaret edenlerin ilgisini çekebilir hesabınızı daha çok takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..