Sosyal Medyada Çekiliş Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Çekiliş Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada bir sayfa yöneticisi iseniz sayfanızın gelişmesi ve durağan olmaması için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Hesapta aktif olmanız en burada en önemli etkendir. Daha sonra kaliteli içerikler gelir. Kaliteli ve özgün içerik üreterek farkınızı oluşturup insanların ilgisini çekmek önemlidir. Böylece takipçileriniz de artar ve sayfanız gelişir kaliteniz artar.

Editor: Haber Merkezi
13 Mayıs 2020 - 11:30

Kitlenin ilgisini çekmek, takipçilerinizin çoğalmasını sağlamak için bir diğer yapabileceğiniz şey ise sosyal medya çekilişleri. Sayfayla ilgili bir konuda ilgili bir ürünün veya takipçilerle belirlenecek olan ürünün çekilişini yaparak ilgi odağını arttırabilirsiniz.

 Sosyal Medyada Çekiliş Yapmak

 Yapacağınız çekiliş ödülünü belirleyin. İnsanların ilgisini çekecek çekilişe katılmaları için sebepleri olacak olması önemli bir etkendir. Çekilişe katılacak olan kişilerin geçerli sayılması için bazı kurallar - şartlar belirleyebilirsiniz. Bu şartlardan bazıları;

Çekiliş paylaşımını beğenmek

Sayfanızı takip etmek

Paylaşımda yorumlara belirleyeceğiniz sayıda kişi etiketlemek veya "Çekilişe katıldım." vb. cümleler yazmak olabilir. Böylece takipçileriniz de artabilir. Şartları yerine getirmeyenlerin ise çekilişi kazanmaları durumunda geçersiz sayılacağını da belirtmelisiniz.

 Çekilişe olan ilgi ne kadar çok olursa o kadar kişinin çekilişten haberdar olacağı gibi sayfanızı takip edenlerin de sayısı da daha çok olur.

 Çekilişte Ortaklık

 Yapacağınız çekilişi sadece kendi sayfanıza özel yapabileceğiniz gibi anlaşarak bir veya birkaç sayfayla ortak olarak da yapabilirsiniz. Böylece çekiliş birkaç yerden daha duyurulmuş olur ve katılımcı sayınız artar.

 İşletmeyle Ortaklık

 Bir çekiliş ürününün işletmesi ile irtibata geçip anlaşarak belli bir sayıya kadar veya belli bir süreye kadar yapacağınız çekilişleri işletmeyle yaparak kâr elde edebilirsiniz. Anlaşmalar doğrultusunda işletmenin reklamını da yapmış olacağınız için ve süreli çekiliş yapacaksanız da size kârlı bir fiyat tablosu sunabilir. Böylece fiyatı da size daha uygun olacaktır.

 Çekiliş Süresini Belirleme

 Çekilişinizin ne kadar süreceği de önemli bir etkendir. Çekilişinizin süresi vereceğiniz ödülün büyüklüğüne küçüklüğüne göre de değişkenlik gösterebilir. Veya ne kadar çabuk bir katılım olacağını etkisi daha önceden öngörülür ise ona göre bir yol izleyebilirsiniz. Takipçi sayınız fazla değilse çekilişi süresini uzatabilir, fazlaysa daha az tutabilirsiniz.

 Çekilişi Yapmak

 Çekilişe katılan kişilerin çokluğuna göre isim yazarak çekiliş yapan basit siteler kullanabileceğiniz gibi katılım sayısı yoğun olursa çekiliş gönderisinin bağlantısını kopyala yapıştır yaparak cekilisapp.com tarzı sitelerde ücretsiz veya ücretli olarak çekilişi gerçekleştirebilirsiniz. Kazanan kişilerin sayısı haricinde bir iki kişi de yedek belirlemek size avantaj sağlar. Çünkü asıl kazananların çekiliş şartları varsa onları gerçekleştirmemeleri durumunda elenmeleri veya ulaşamaması durumunda yerine bir başkasının geçmesi gerekecektir. Ayrıca çekilişi canlı yayınlarda yaparak güvenilirliği sağlayabilirsiniz.

 Ödülün Gönderimi

 Ödülü gönderirken kargoyla yollamak en mantıklısı olacaktır ve kargo ücretini siz karşılamış olursunuz. Eğer ödülü direk internet üzerinden alıp gönderiyor iseniz ödemeyi kartla veya diğer ödeme yöntemleri varsa onlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Ödül sahibine ulaştıktan sonra bir fotoğraf isteyerek fotoğrafı hesabınızda paylaşırsanız ödülün yerine ulaştığına dair basit bir kanıt oluşturmak da iyi olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..